Новини та статті

За словами Тіма Кука, людям все складніше обходитися без смартфонів

За словами Тіма Кука, людям все складніше обходитися без смартфонів

В минулому кварталі Apple скоротила продажі iPhone до 40,4 млн штук у порівнянні з 47,5 млн смартфонів в третьому кварталі попереднього фінроку. При цьому компанія отримує більше половини (57%) виручки від реалізації телефонів. Не дуже втішна динаміка продажів iPhone тим не менш не змушує керівництво Apple втрачати віру в смартфони та їх потенціал.

За словами глави Apple Тіма Кука, смартфони стають предметом, без яких людині все складніше обходитися в повсякденному житті. А продукцію Apple покупці цінують за унікальні відчуття, які вони отримують у всіх сферах застосування. Технології штучного інтелекту дозволяють смартфону перетворюватися на все більш досконалого персонального асистента. У цьому сенсі Apple пов’язує великі надії з iOS 10, яка вийде цієї осені.

Попит на iPhone формується з тих, хто змінює попередній iPhone на новий, переходить з іншої платформи, або вперше в житті купує смартфон, зазначив Кук. І на кожному напрямку Apple знаходить клієнтів. Наприклад, iPhone SE охоче купували власники великих смартфонів компанії, які хотіли б повернутися до чотиридюймовим формфактору. А якщо говорити про «перебіжчиків», то їх кількість в минулому кварталі досягло рекордного рівня.

Станом на кінець грудня 2015 року, тільки 42% населення планети мали смартфони. Тому у мобільного ринку ще є потенціал росту, навіть якщо основна його частина таїться в регіонах з не дуже платоспроможним попитом, вважають в Купертіно.

Програми модернізації, які дозволяють обміняти старий iPhone на новий після певного періоду участі з абонентською платою, надихають Apple. Якісь з програм пропонують купувати новий iPhone кожен рік, якісь- раз на півтора року, максимальний же період очікування становить два з половиною роки.

Цікаво, що аналітикам на квартальної звітної конференції так і не вдалося витягнути з представників Apple інформацію про терміни виходу нової моделі iPhone. Навіть очікування зростання виручки в третьому кварталі на величину до 12% вони не стали пов’язувати з можливістю виходу нового смартфона. Хоча інші причини в нинішніх реаліях знайти складно.