Новини та статті

Неймовірна увага Apple до деталей: 5 вражаючих прикладів

Неймовірна увага Apple до деталей: 5 вражаючих прикладів

Повернення Стіва Джобса в 1997 році стало переломним моментом в історії Apple. Лінійка вироблених компанією пристроїв була серйозно скорочено, а вся увага було направлене на розробку інноваційних дизайнерських рішень. Результатом такого підходу стала підвищена увага навіть до самих дрібних деталей, що поширився на всі продукти і види діяльності Apple, починаючи від іконок операційних систем, закінчуючи матеріалами, використовуваними в роздрібних магазинах компанії.

Нижче наведено п’ять наочних прикладів, які демонструють трепетне ставлення Apple до деталей.

Apple Pencil

З моменту появи в кінці минулого року аксесуари для iPad отримав багато позитивних відгуків. Apple Pencil працює чітко і надійно, будучи відмінним інструментом для малювання. Багато ілюстратори і художники вважають Apple Pencil кращим стилусом на ринку.

Apple виконала велику роботу над конструкцією «розумного» олівця, підібравши ідеальні параметри розподілу ваги. Завдяки унікальним властивостям Apple Pencil користувача не покидає відчуття, що він працює з традиційним олівцем. При цьому особлива развесовка гасить імпульси, якщо гаджет почне котитися по столу, що не дозволяє йому впасти.

Дизайн ноутбуків Apple

Як казав Стів Джобс, дизайн — це не тільки зовнішній вигляд, але і те, як продукт працює. Особливо чітко ця концепція простежується в лінійці ноутбуків Apple. Зверніть увагу, що у кожної моделі MacBook є невеликий виступ прямо під трекпадом. Він необхідний для того, щоб кришку ноутбука можна було легко відкрити однією рукою. При цьому Apple проектує петлі таким чином, щоб користувачеві не доводилося притримувати нижню частину ноутбука.

Іконка ліхтарика в iOS

Якщо включити ліхтарик через Пункт управління, то можна помітити, як міняється дизайн іконки. Обов’язково додавати таку дрібницю? Звичайно, немає. Але це в черговий раз підкреслює прагнення Apple доопрацювати навіть самі незначні деталі.

Градієнт старого значка Google

Колишній виконавчий директор Google Вік Гандотра свого часу розповів дивовижну історію. В один з недільних днів йому зателефонував Стів Джобс з пропозицією обговорити «щось термінове». У чому була проблема? Джобсу здалося, що колір третьої букви в логотипі Google необхідно підправити.

«Вік, у нас є серйозна проблема. Я вже передав це питання своєму співробітникові, щоби той допоміг вам. Сподіваюся, завтра ви це виправите. Я подивився на логотип Google і залишився незадоволений значком. У другій букві “O” на логотипі неправильний градієнт. Він просто неправильний. Я попросив Грега допомогти вам завтра, окей?», — сказав Джобс.

Через кілька хвилин після телефонного дзвінка Гандотр отримав електронний лист від гендиректора з темою «Швидка допомога для іконки». Робота над значком тривала спільно з Грегом Крісті.

За словами Віка, цей урок уваги до деталей від Стіва Джобса він не забуде ніколи. «Керівник компанії повинен турбуватися про кожен нюанс. Навіть про градієнті однієї літери. Навіть в неділю», – пише він.

Кожна іконка на iPhone перевіряється піксель за пікселем

На початку 2012 року видання Fortune опублікувало статтю про призначення Скотта Форстала на посаду керівника Apple. У компанії порахували, що той перебуває в очікуванні поста генерального директора. Через деякий час Форсталл покинув компанію, тим не менш є наочний приклад, якій увазі до дрібниць приділяють в Apple. Як пише Fortune, головний розробник iOS тримав у себе в кабінеті ювелірну лупу, щоб «вивчати кожен піксель іконок на iPhone».